Pokud se vám videa u jednotlivých článků nezobrazují správně, prosím aktualizujte stránku.

Prosinec 2012

Píseň 52. týdne

30. prosince 2012 v 14:41 | Alda |  Archiv písní týdne
Na závěr tohoto skvělého roku mám už dlouho nachystanou píseň, která dala mému blogu jméno - Rock Around the Clock od "otce rock'n'rollu" Billa Haleyho a jeho skupiny The Comets. Jejími autory jsou Max C. Freedman a James E. Myers (pod pseudonymem Jimmy De Knight) a The Comets ji nahráli v roce 1954. Dosáhla nejvyššího místa v britské i americké hitparádě a říká se o ní, že to je píseň, která zpopularizovala rock'n'roll. Není tedy ani první rock'n'rollovou písní, ani prvním úspěchem The Comets v daném žánru. Na rozdíl od dalších tehdejších nahrávek této skupiny "obletěla svět" (existuje i česká verze) a zůstala v povědomí posluchačů i 60 let po jejím vzniku. (Freedman a Myers ji napsali už v roce 1952).
Tak, moji milí...! V posledních hodinách tohoto roku vám přeju hodně zdraví, štěstí, lásky a pohody v novém roce a děkuju vám za vaši laskavou přízeň (omlouvám se za trochu toho patetického) v tom uplynulém. Počítadlo mi neukazuje, kolik mám denní návštěvnost, ale nejen podle vašich komentářů vím, že můj blog čtete a že vás to baví :). Tak doufám, že číst budete i nadále a že vás to bude bavit aspoň tak, jak letos. Happy new year, my dear friends, rockaroundtheclock je tu pro vás s dobrou muzikou a se střípky z bohatých dějin našeho milovaného, nezastupitelného a neoposlouchatelného rocku i v roce 2013! We're gonna rock around the clock and around the year!


text (no kdybyste to nestíhali číst :D):

One, Two, Three O'clock, Four O'clock rock,Five, Six, Seven O'clock, Eight O'clock rock.Nine, Ten, Eleven O'clock, Twelve O'clock rock,We're gonna rock around the clock tonight.
Put your glad rags on and join me hon',We'll have some fun when the clock strikes one.
CHORUS:We're gonna rock around the clock tonight,We're gonna rock, rock, rock, 'till broad daylight,We're gonna rock around the clock tonight.
When the clock strikes two, three and four,If the band slows down we'll yell for more.
CHORUS:
When the chimes ring five, six, and seven,We'll be right in seventh heaven.
CHORUS:
When it's eight, nine, ten, eleven too,I'll be goin' strong and so will you.
CHORUS:
When the clock stikes twelve we'll cool off then,Start rockin' 'round the clock again.
CHORUS:Píseň 51. týdne - na přání :)

21. prosince 2012 v 14:47 | Alda |  Archiv písní týdne
Zdravím vás těsně před vánočními svátky, doufám, že to předvánoční období prožíváte v klidu a máte spíš radost, než abyste se nějak moc stresovali a tak. U mě se sice občas vyskytne nějaký ten drobný problém, ale pak prostě to odezní a už je to zase v pohodě, tak jako ostatně po celý rok. A klidem září i tahle písnička, kterou jsem vybral z vašich tipů. Je tedy spíš sluneční než vánoční, ale to slunce si můžete klidně představit jako zimní sluníčko, které vás potěší na procházce v zasněženém lese. Písnička Your Love Is Forever od liverpoolského kytaristy a zpěváka George Harrisona, kterého tady máme všichni moc rádi :). George ji napsal pro svoje album, které neslo pouze jeho jméno, a vyšlo v roce 1979. Tak si ji užijte a nalaďte se do předvánoční pohody, zvlášť pokud vám dneska začínají vánoční prázdniny!


text:

Sublime in the summertime, warm and lazy . . .
These are perfect days like Heaven's about here,
But unlike summer came and went -
Your love is forever,
I feel it and my heart knows
That we share it together.

Resigned to the wintertime's cold and dreary
Peering into fire flames, burning I know
That unlike winter came and went
Your love is forever
I feel it and my heart knows
That we share it together

I feel it and my heart knows you're the one
The guiding light in all your love shines on
The only lover worth it all
Your love is forever.

Píseň 50. týdne - na přání :)

14. prosince 2012 v 11:11 | Alda |  Archiv písní týdne
Tentokrát jsem z vašich typů vybral písničku Wonderful Christmas Time od liverpoolského zpěváka a hudebníka Paula McCartneyho. Paul ji napsal a sám a nahrál rovněž sám, během nahrávání jeho sólového alba McCartney II. Ovšem tato písnička se na něm neobjevila. Byla vydána jako singl v listopadu 1979. Ve Velké Británii dosáhla na 6. místo v hitparádě UK Singles Chart. Od té doby je (společně na př. s písní Happy Xmas (War Is Over) Johna Lennona) součástí standardních vánočních playlistů v rádiích.
A co vy? Taky máte "simply wonderful christmas time?" Já ano :). Bezpochyby k tomu přispívá i to, že přišla taková ta klasická zima se sněhem už v předvánočním čase, což už se nám dlouho nestalo, aspoň co pamatuju, na Vánoce moc sníh nebyl. Tak si ten vánoční čas užívejte, v zasněžených ulicích, v čajovně, při shánění dárků pro vaše blízké (ano i to se dá bez stresu), nebo jen tak doma, při poslechu dobré hudby. A teď už tedy Paul McCartney a Wonderful Christmas Time.

A abych nezapomněl, ještě vám chci doporučit přečíst si tenhle článek: http://beatles-the-best.blog.cz/1212/people-say-i-m-crazy-doing-what-i-m-doing. Napsala ho jedna spřízněná blogerka, není sice vánoční, ale je fakt pravdivej...


Obal singlu Wonderful Christmas Time. Že to Paulovi sluší? :)

I já vzpomínám na Johna...

9. prosince 2012 v 21:27 | Alda
... i když to (kromě toho záhlaví) tak moc nevypadá. Vlastně jsem se na sebe včera trochu zlobil, že jsem si na něho skoro nevzpomenul. Ale dneska jsem si vzpomněl na jednu jeho možná míň známou písničku - beatlesovskou Yes It Is, tak vám ji sem dávám. Pro mě byl (anebo vlastně je) John především geniální hudebník a autor písniček, jak o něm prohlásil český kytarista Michal Pavlíček: "John Lennon je Mozartem 20. století. Jeho písničky dosud nebyly překonány." A to je pravda. I když mi mnoho aspektů Johnovy složité osobnosti stále uniká, a zřejmě ho asi vždy budu ze všech členů Beatles chápat nejmíň, tak při poslechu jeho nezaměnitelného hlasu "I could be happy with you by my side..." mě stejně vždycky bude příjemně mrazit. Tahle je jedna z jeho nejlepších...Píseň 49. týdne - na přání :)

6. prosince 2012 v 23:54 | Alda |  Archiv písní týdne
Z těch tipů na písničky, které jste mi zaslaly, jsem na tento týden vybral veleslavnou baladu amerického písničkáře Boba Dylana Knockin' on Heaven's Door. Bob ji napsal pro film Pat Garrett&Billy the Kid (který jsem viděl, ale nějak jsem mu nepřišel na chuť, kromě té scény, kde Bob - ve filmu hrál vedlejší roli - přehrabuje konzervy) a posléze vydal jako singl v roce 1973. Písnička tak mohla dosáhnout solidního úspěchu v americké Billboard Hot 100 hitparádě - 12. místo. Podobně jako mnoho jiných Dylanových písniček se stala součástí repertoáru dalších umělců - jmenujme famózního kytaristu Erika Claptona nebo ikonické rockery (které teda moc nemusím, přiznám se) Guns n'Roses. Já vám ovšem pustím původní Bobovu verzi.


lyrics:

Mama, take this badge off of me
I can't use it anymore.
It's gettin' dark, too dark to see
I feel I'm knockin' on heaven's door.

Knock, knock, knockin' on heaven's door
Knock, knock, knockin' on heaven's door
Knock, knock, knockin' on heaven's door
Knock, knock, knockin' on heaven's door

Mama, put my guns in the ground
I can't shoot them anymore.
That long black cloud is comin' down
I feel I'm knockin' on heaven's door.

Knock, knock, knockin' on heaven's door
Knock, knock, knockin' on heaven's door
Knock, knock, knockin' on heaven's door
Knock, knock, knockin' on heaven's door

Píseň 48. týdne

1. prosince 2012 v 0:54 | Alda |  Archiv písní týdne
Tento týden jsme si ve čtvrtek připomněli jedenácté výročí úmrtí legendárního anglického kytaristy George Harrisona, jak jste si mohli všimnout v záhlaví stránky... Takže píseň týdne se pochopitelně odkazuje k němu. Vybral jsem The Light That Has Lighted the World z Georgeovy desky Living in the Material World, která vyšla v roce 1973. Myslím si, že George byl a je takovým světlem, které osvítilo svět a mnohé z nás... Vskutku inspirující osobnost, jehož hledání cesty k duchovnu nás může oslovit i dnes.
Můj zcela zvláštní vztah k tomuto člověku, kterého bych chtěl poznat osobně, kdyby byla ta možnost, jsem shrnul do následujících slov: I love him. Very, very deeply. It's something I can really believe in. He has been much more than a simple idol to me. He's like a friend, and to me, he is still alive, in his songs, in Martin Scorsese's film, in my heart. He's still somewhere around, I know, I feel.
lyrics:

I've heard how some people, have said
that I've changed
that I'm not what I was,
how it really is a shame
The thoughts in their heads,
manifest on their brow
like bad scars from ill feelings
they themselves arouse
So hateful of anyone that is happy
or 'free',
they live all their lives,
without looking to see
the light that has lighted the world

It's funny how people, just won't
accept change
As if nature itself - they'd prefer
re-arranged
So hard to move on
when you're down in a hole
where there's so little chance,
to experience soul

I'm greatful to anyone,
that is happy or 'free'
for giving me hope
while I'm looking to see

The light that has lighted the world