Pokud se vám videa u jednotlivých článků nezobrazují správně, prosím aktualizujte stránku.

Bev Bevan

31. října 2012 v 0:42 | Alda |  Osobnosti
Beverley "Bev" Bevan je anglický bubeník a jeden ze zakládajících členů skupin The Move a Electric Light Orchestra. Bev se narodil 24. listopadu 1945 v Birminghamu a po škole se krátce živil jako prodavač. Jeho hudební kariéra začala asi někdy v polovině 60. let ve skupině Dennyho Lainea, později Carla Waynea, s nímž poté přistoupil ke vznikající skupině Ace Kefforda, The Move. V této skupině zůstal až do její postupné přeměny v Electric Light Orchestra během roku 1971. (O skupině The Move i o skupině ELO mám napsané samostatné články, takže na ně tímto odkazuju, do rubriky Skupiny).
Vedle bubnování Bev občas také zpíval. Během každého vystoupení The Move obvykle zpíval sólově alespoň jednu píseň. Jeho zpěv - velmi příjemný hluboký vokál - se dostal i na studiové nahrávky této skupiny. Jedná se o dvě písně, a to o Zing! Went the Strings of My Heart z debutové desky a o Ben Crawley Steel Company ze závěrečného alba Message from the Country. Zejména v této písni, která je ve stylu country, vynikne podobnost Bevova hlasu se zpěvem Johnnyho Cashe. Někde jsem nicméně četl, že Bev má hlas ještě hlubší a málokdo je ve světě populární hudby schopen zpívat tak hluboko a přitom čistě. Na některých nahrávkách skupiny ELO zpívá Bev doprovodné vokály, na příklad v písních Above the Clouds (z desky A New World Record) anebo Strange Magic (album Face the Music). V roce 1980 vyšla kniha Bevových pamětí o ELO, nazvaná The Electric Light Orchestra Story (do češtiny bohužel zatím nepřeložená, asi to čeká na mě :) ).
V 80. letech Bev krátce zaskakoval ve skupině Black Sabbath, ale jeho jméno je přece jen nejvíce spojeno se skupinou ELO. V roce 1990 obnovil tuto skupinu, která se rozpadla v roce 1986, pod jménem ELO Part II. Později se jejími členy stali i další hudebníci, kteří se dříve objevili také v řadách ELO (Kelly Groucutt, Mik Kaminski). Sestava vydala dvě studiová alba. Bev pak tuto formaci opustil v roce 1999 a prodal svůj podíl na práva na název skupiny jejímu druhému zakladateli Jeffu Lynneovi. Nadále se tato skupina jmenuje prostě The Orchestra.
V roce 2004 obnovil Bev skupinu The Move pod názvem Bev Bevan's Move, v sestavě byl jediným z původních členů. Tato skupina vystupuje živě s klasickými písněmi The Move. Vedle toho se Bev věnuje moderování na vlnách rádia BBC a psaní recenzí desek pro periodikum Sunday Mercury.
Bev je vedle Jeffa Lynnea jediným členem legendárních ELO, který se podílel na všech nahrávkách. Je jasné, že byl svým kolegou zastíněn, rozhodně je však zajímavou postavou. A jeho hlas prostě miluju :).

Diskografie:

Bev se podílel na všech studiových nahrávkách skupin The Move, ELO a ELO Part II (kromě "comebackového" alba Zoom), takže tímto opět odkazuju na články o nich, kde je diskografie uvedena. Vedle toho vydal sólový singl Let There Be Drums v roce 1976 a podílel se na dvou písních alba The Eternal Idol skupiny Black Sabbath v roce 1987.


Píseň Ben Crawley Steel Company skupiny The Move, z desky Message from the Country. Zpěv Bev Bevan :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 CaseyHurge | E-mail | Web | 8. října 2017 v 14:09 | Reagovat

Some people, especially those running on busy daily schedules tend to use the pills to help maintain weight since they can not afford to follow all the diet programs. This is not advised. It is recommended that one seek advice from a professional in this field before using the pills. This can save one from many dangers associated with the misuse.

The diet pills should always be taken whole. Some people tend to divide the pills to serve a longer period of time. This is not advised and can lead to ineffectiveness. If it is required that one takes a complete tablet, it means that a certain amount of the ingredients are required to achieve the desired goal. It is also recommended that one does not crush the pill and dissolve it in beverages. Chemicals found in beverages have the potential of neutralizing the desired nutrients in the pill thereby leading to ineffectiveness. The best way to take the tablets is swallowing them whole with a glass of water.

The diet pills speed up the metabolic processes. This is the key factor that leads to the burning of all the fats in the body. This means that one passes out lots of urine, which subsequently leads to dehydration. It is imperative that the user take lots of water round the clock. This will help curb dehydration, which can lead to health problems. In addition to that, water offers the required medium for the function of the nutrients and elimination of the fats.

When buying the review of diet pills, it is imperative that one gets the most recommended dose. People tend to compromise the quality and effectiveness of the tablets due to the variation in cost. The low priced pills depict poor quality, which means their effectiveness is not reliable. Some have also been found to cause health problems. The dose should also be taken as recommended. Over dose will not speed up the process but rather lead to complication. This will increase risk of side effects. If the taking of the pill is forgotten, do not take more to compensate for the lost time.

The diet plan enclosed with the diet pills has also to be followed. According to the requirements, the termination of the diet must be done even with no results. This means your body is irresponsive.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama